Dlaczego warto zdecydować się na trening personalny?

Nowy rok, czy też zbliżające się lato to czas, kiedy wielu z nas postanawia zadbać o swoją kondycję lub sylwetkę. Decydując się na treningi oczekujemy, jak najszybszych efektów. Jednak, aby było to możliwe, musimy odpowiednio dopasować ćwiczenia, które ułatwią nam osiągnięcie zamierzonego celu. Następnie trzeba zadbać o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, aby nie nabawić się kontuzji i co najważniejsze należy w tym wszystkim być systematycznym.

W przypadku osób początkujących, takie zaplanowanie ćwiczeń, bywa często problematyczne. Brak wiedzy i doświadczenia sprawia, że bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na współpracę z trenerem personalnym.

Większa motywacja do działania

Trening personalny to wykonywanie określonych ćwiczeń pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Na początku współpracy ustalony jest plan ćwiczeń stworzony na podstawie możliwości i oczekiwań danej osoby. Następnie każde ćwiczenie jest dokładnie pokazane i opisane, w jaki sposób powinno być wykonane, aby podopieczny nie doznał kontuzji.

Dodatkowo trening personalny, to też wsparcie i motywacja do dalszego wysiłku. Dlatego, tak ważne jest wybranie odpowiedniego instruktora, który nie tylko posiada wiedzę i doświadczenie, ale również potrafi wzbudzić zaufanie, autorytet, a sport to jego pasja. To właśnie ta osoba będzie nas wspierać w gorsze dni i to ona może pomóc nas zmobilizować do dalszych ćwiczeń, aby osiągnąć zamierzony cel.

Trening personalny szyty na miarę

Zaletą indywidualnych ćwiczeń z trenerem Rafałem Kiszło na mokotowskiej siłowni z pewnością jest to, że cała jego uwaga jest poświęcona podopiecznemu. Na pierwszym spotkaniu zostaje przeprowadzony tzw. wywiad, który pozwala zdobyć informacje takie, jak:

  • waga;
  • kondycja;
  • styl życia;
  • przyzwyczajenia żywieniowe.

W trakcie każdego indywidualnego spotkania, instruktor czuwa nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń oraz dostosowuje je tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Opieka wykwalifikowanego instruktora zmniejsza również ryzyko doznania kontuzji.

Trenuj pod okiem profesjonalisty

W ostatnich latach można zauważyć wzrost liczby osób z Warszawy, czy też innych miast, które decydują się na ćwiczenia pod okiem profesjonalisty. Jest to zapewne efekt większej świadomości ludzi na temat zdrowego trybu życia oraz chęci polepszenia swojej kondycji. Na Mokotowie swoją pomoc oferuje trener personalny Rafał Kiszło, który już od kilku lat wspiera i motywuje swoich podopiecznych w codziennych ćwiczeniach. Ciebie

Menu