Indywidualne treningi z personal trainer, a zajęcia grupowe

Trening personalny jest rekomendowany szczególnie osobom, które chcą w szybkim czasie osiągnąć swój zamierzony cel. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają problemy ze zdrowiem lub dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Pod okiem personal trainer, czyli trenera personalnego, takie osoby mają okazję nauczyć się wykonywać poprawnie ćwiczenia i wyrobić w sobie regularność do ćwiczeń.

Trening personalny – jak się do niego przygotować?

Jeśli wybierasz się na pierwszy trening z personal trenerem, musisz koniecznie zastanowić się, jaki masz cel i w jakim czasie chcesz go osiągnąć. Dodatkowo ważne jest przekazanie instruktorowi informacji o kontuzjach i problemach zdrowotnych.

Na pierwsze zajęcia warto zabrać ze sobą sportowy strój do ćwiczeń oraz wygodne buty. Warto do torby spakować również wodę i ręcznik. Wygląd treningu może się różnić ze względu na cel jaki chcemy osiągnąć oraz od samego trenera. Jednak są elementy, które powinny zawsze się pojawić, czyli:

  • rozgrzewka;
  • ćwiczenia z planu treningowego;
  • wyciszenie organizmu po dużym wysiłku.

Trening z Rafałem Kiszło zazwyczaj trwa od 30 do 90 minut. Wszystko w dużym stopniu zależy od planu treningowego i zaawansowania wykonywanych ćwiczeń przez podopiecznych.

Trening personalny, a trening w grupie

Często osoby zaczynające swoją przygodę z treningami zastanawiają się, czy trening indywidualny z personal trainer różni się znacznie od treningu w grupie kilku lub kilkunastu osób. W Warszawie na Mokotowie, ale i też innych siłowniach istnieje wiele treningów zespołowych, dzięki czemu każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Może to być trening nóg, brzucha, albo nastawiony na trening całego ciała.

Jednak znaczną różnicą między treningiem indywidualnym, a treningiem w grupie jest fakt, że trenując w grupie, trener nie może każdej osobie poświęcić tyle uwagi, jak przy zajęciach indywidualnych. Nie oznacza to, że treningi w zespole są złe, jednak jeśli chcemy, aby personal trener poświęcił nam całą swoją uwagę, to rekomendowane jest wybranie indywidualnych zajęć.

Indywidualne zajęcia ze specjalistą

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z treningami i zadbać o swoje zdrowie fizyczne, warto pomyśleć o indywidualnych zajęciach pod okiem wykwalifikowanej osoby.

Na Mokotowie trener personalny Rafał Kiszło pomoże uzyskać Ci wymarzoną sylwetkę oraz kondycję, dzięki spersonalizowanym treningom i zbilansowanej diecie. Aby każdy trening był atrakcyjny i efektywny używane są zróżnicowane metody ćwiczeń.

Menu