Dlaczego warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Inwestycja w trening personalny jest opłacalna nie tylko dla gwiazd, ale dla wszystkich – od biznesmena po gospodynię domową. Jeśli nie potrafisz zmotywować się do ćwiczeń, trening osobisty może być świetnym rozwiązaniem. Kiedy trening indywidualny ma sens, jak działa i jaka jest rozsądna cena za lekcję sportu?

Trening osobisty – korzyści

W jaki sposób wielu gwiazdom udaje się wyglądać szczupło i utrzymywać przez lata rewelacyjną figurę?

Głównie ciężko trenując z osobistym trenerem fitness. Jeśli wynajmujesz trenera, możesz wiele zyskać. Indywidualny program treningowy oparty jest na szytej na miarę koncepcji fitness, która jest optymalnie zintegrowana z codziennym życiem osób uprawiających sport. Opracowywany jest plan żywieniowy i zdefiniowane są cele sportowe.

Trener osobisty widzi postępy, możliwe błędy, dostrzega mocne i słabe strony oraz możliwe alternatywy. To sprawia, że taki ​​trening jest wydajny i bezpieczny.
Klasyczna oferta treningu personalnego 1:1 idealnie dopasowuje się do potrzeb, możliwości, wymagań i celów klientów. Nieważne, gdzie i kiedy chcesz trenować. Jeśli nie masz dużo czasu, możesz szybciej osiągnąć efekty dzięki spersonalizowanemu planowi treningowemu niż podczas samotnych sesji na siłowni.

Trener personalny – indywidualna opieka

Przed rozpoczęciem treningu należy zdefiniować swoje cele treningowe. Co tak naprawdę chcesz osiągnąć? Czy schudnąć, ujędrnić określone części ciała lub wzmocnić mięśnie? Porozmawiaj z trenerem o swoich celach, pomysłach i życzeniach. Powiedz mu, które sporty i ćwiczenia lubisz najbardziej – pilates skakanie na skakance, joga, badminton, bieganie czy chodzenie? Ważne jest również, aby trener osobisty znał Twoją codzienną rutynę i zwyczaje żywieniowe. W jakim dniu i o której godzinie możesz trenować i jaka stosujesz dietę? Ważne jest też, aby poinformować go stanie zdrowia.

Na tej podstawie zostanie opracowana koncepcja treningu personalnego.

Chcąc uzyskać wysportowaną i szczupłą sylwetkę warto połączyć regularne treningi ze zdrową dietą. Na podstawie planu treningowego trener personalny może również opracować indywidualny program żywieniowy.

Jak może wyglądać trening personalny?

Trzy jednostki cardio na sesję treningową, dwie sesje treningu obwodowego i jedno ćwiczenie siłowe. Aby zachować równowagę i elastyczność można ćwiczyć jogę. Jednak w międzyczasie powinno być wystarczająco dużo czasu na relaks.

Plan żywieniowy zawiera zdrowe i świeże składniki, dużo warzyw i owoców oraz co najmniej jeden litr wody. Na początku brzmi przerażająco, ale przy odpowiedniej motywacji trenera może stać się przyjemnością. Jeśli chcesz szybkich rezultatów, ćwicz od trzech do pięciu razy w tygodniu. Ważne jest, abyś otrzymywał również plan ćwiczeń, które można zintegrować z codziennym życiem.

Ile kosztuje trener fitness?

Ceny za treningi personalne różnią się tak samo, jak w przypadku studiów fitness. Na dobrego trenera w dużym mieście spokojnie można wydać od 100 do 200 złotych za godzinę, nie ma górnego limitu cenowego. W mniejszych miastach ceny zaczynają się od 60 złotych.

Dowiedz się z góry, jakie usługi są wliczone w cenę. Dobry trener fitness tworzy indywidualny plan treningowy, specjalną koncepcję żywieniową, dba o Twoje samopoczucie i zwraca uwagę na Twoje zdrowie.

Menu